Haber

Erdoğan’dan doktorlara kamu spotu: Sizi evinize davet ediyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlere 13 gün kala, hekimlere “Sizleri evinize, ülkenize dönmeye davet ediyorum” davetinin yer aldığı bir kamu spotu yayınladı.

Erdoğan, “Kıymetli kardeşim, sizi ‘Uluslararası Önde Gelen Araştırmacılar’ programı kapsamında evinize ve ülkenize dönmeye davet ediyorum. Bilimsel çalışmalarınız için gerekli tüm imkanlar devletimiz tarafından sağlanacaktır. En kalbi selamlarımla.”

Kamu spotunda şu sözler yer aldı:

“Bu ülke birçok cevherini imkansızlıklar yüzünden kaybetmiştir. Artık buna bir son vermenin ve yarım kalan hayallerimizi gerçekleştirmenin zamanı geldi… ‘Homecoming Projects’ kapsamında yurt dışında görev yapan 6.000 bilim insanını geri kazandırdık. 2018’de hayata geçirdik.”

Ne oldu?

Son yıllarda çalışma kurallarının ağır basması nedeniyle birçok hekim kamu hizmetinden istifa etmekte ve birçok genç hekim yurtdışında iş bulmak için Türkiye’den ayrılmaktadır.

Erdoğan, sayıları her geçen gün artan bu doktorlar hakkında, “Giderlerse merak etmeyin boş kalmazlar. Üniversitelerden yeni mezun olmuş hekimlerimizi de istihdam ediyoruz. Bunlarla devam edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu