Haber

Dalaman’da velayet altındaki çocuklarla ilgili seminer düzenlendi

Muğla’nın Dalaman ilçesinde, “Çocuk Doğurmaya ve Çocukla Kişisel İlişki Kurulmasına İlişkin Emir ve Tedbirlerin Yerine Getirilmesi Hakkında Yönetmelik”in uygulanmasına ilişkin eğitim semineri düzenlendi.

Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda düzenlenen seminerde konuşan Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karattı, şimdiye kadar icra yoluyla çocuk teslimlerinin artık İsimli Güçlendirme ve Mağdur Hizmetleri Müdürlükleri tarafından yapılacağını söyledi.

Adli Güçlendirme ve Mağdur Hizmetleri kapsamında yapılacak icra teslimlerinde velilerden herhangi bir ücret, masraf veya başkaca bedel alınmayacağını belirten Karattı, “Uygulamada tüm giderler adliye bütçesinden karşılanacak. Adalet Bakanlığı Çocuğu görmek isteyen anne veya baba Fethiye’de bulunan Hukuki Destek ve Mağdur Hizmetlerine başvurabilir, Hukuki Destek ve Mağdur Hizmetlerinin bulunmadığı yerlerde ise Hukuk Bürosu tarafından görevlendirilen yazı işleri müdürlüğüne başvurabileceklerdir. Uygulamanın ardından bakanlık tarafından kurulan Çocuk Görüşme Merkezlerinde çocuk psikolojisine uygun oyun alanları yer alıyor ve anne-babalar burada çocuklarıyla buluşabilecekleri ilgili alan oluşturulacak.

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan yönetmelik kapsamında yürütülecek işlemlerde görevlendirilen uzman öğretmenler için düzenlenen seminere Ortaca Cumhuriyet Başsavcısı Emre Genç, Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Yusuf Altun, ilgili kurum müdürleri ve uzman öğretmenler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu